Podziękowanie za udział w strajku

Protest-2019

Koleżanki i Koledzy
Pracownicy Administracji i Obsługi

W imieniu Zarządu Oddziału ZNP w Częstochowie składam podziękowanie za udział w STRAJKU SZKOLNYM, w dniach 8-27 kwietnia 2019 r.

Dziękujemy za włączenie się w nasze wspólne działanie w obronie:

• Godnych warunków pracy i płacy!
  • Podwyższenia statusu zawodowego nauczyciela!

Dziękuję tym, którzy przyczynili się do rozpropagowania w środowisku celów działań strajkowych i brali udział w akcji strajkowej. Dziękuję za wspólną walkę w o obronie godności zawodowej i obronę praw pracowniczych. Dziękuję za wytrwałość, odwagę i lekcję postawy obywatelskiej.

Wszyscy, którzy wzięli udział w Wielkim Strajku Oświatowym zdali niecodzienny egzamin.

• Jako nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi jesteśmy dzisiaj razem jak nigdy do tej pory.
  • Kontynuacja strajku w obecnej formie jest zbyt kosztowna ze względu na dobro ucznia, ze względów finansowych oraz braku perspektyw na osiągnięcie szybkiego porozumienia z Rządem.
  • Zderzyliśmy się z postawą, która w swojej arogancji nie przejęła się losem milionów uczniów i determinacją setek tysięcy pracowników oświaty. Taka polityka jest jednak bardzo krótkowzroczna.
  • Nierozwiązane, bądź pozornie rozwiązane problemy: niskich płac w edukacji, podwójnego rocznika w liceach, braku poszanowania godności zawodu nauczyciela i wiele innych, wkrótce wrócą ze zdwojoną siłą.

Nie będzie dobrej edukacji bez szacunku dla środowiska oświatowego.

Naszą postawą pokazaliśmy, że walka nadal trwa!
Razem jesteśmy silni!
Dziękujemy!