...::: Związek Nauczycielstwa Polskiego - Częstochowa :::...
Nawigacja
Menu główne
Aktualności
Artykuły
Zarząd Oddziału
Ubezpieczenia
SIO
Do pobrania
Częste pytania
Więcej linków
Kontakt
Galeria
Szukaj

Sekcje
Bibliotekarska
Klub Młodego Nauczyciela

Linki
ZNP - Zarząd Główny
ZNP - Zarząd Okręgu Śląskiego
MEN
Śląskie Kuratorium Oświaty
Głos Nauczycielski
E-Kurier NB
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 3
Najnowszy Użytkownik: Sekretariat
Witamy
Zarząd Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Częstochowie serdecznie wita!

www.czestochowa.znp.edu.pl

ul. Waszyngtona 62
42-200 Częstochowa
tel./fax. (034) 360-60-02

czestochowa@znp.edu.pl
znpcs@tlen.pl
V Parada Postaci Literackich
Sekcja Bibliotekarska przy Oddziale Związku Nauczycielstwa Polskiego w Częstochowie; Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie oraz Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 53 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Częstochowie serdecznie zapraszają uczniów i nauczycieli bibliotekarzy do udziału w V Paradzie Postaci Literackich, zorganizowanej 24 kwietnia 2014r. w godz. 10.00 – 13.00 z okazji Światowego Dnia Książki w Częstochowie.

Szczegółowe informacje w załączniku.

Newsa przygotowała: kol. Renata Sowada.

Marcin Terka dnia 07-04-2014 15:09 · Drukuj
Rusza akcja protestacyjna ZNP

Wczoraj (3 kwietnia 2014 r.) w ramach akcji protestacyjnej Związku Nauczycielstwa Polskiego rozpoczęło się oflagowanie szkół i placówek oświatowych!

Związkowcy przeprowadzą także kampanię informacyjną wśród nauczycieli dotyczącą wprowadzenia do szkół podstawowych asystentów nauczycieli zatrudnianych na podstawie Kodeksu pracy.

Taką decyzję podjęło 2 kwietnia Prezydium Zarządu Głównego ZNP, które wystosowało także Apel do nauczycieli, w którym podkreśla, że wątpliwości i sprzeciw Związku budzi zapis w projekcie nowelizacji ustawy o systemie oświaty, wprowadzający do szkół stanowisko asystenta nauczyciela, w brzmieniu:

„W szkole podstawowej, w tym specjalnej i integracyjnej, może być zatrudniony asystent nauczyciela, do którego zadań należy wspieranie nauczyciela prowadzącego zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze lub zajęcia świetlicowe lub wspieranie osoby, o której mowa w ust.1a. Asystent nauczyciela wykonuje zadania wyłącznie pod kierunkiem nauczyciela prowadzącego zajęcia lub osoby, o której mowa w ust.1a".

Apel Prezydium ZG ZNP

Uchwała Nr 12/2014 Prezydium Zarządu Głównego ZNP z dnia 2 kwietnia 2014 r. w sprawie Ogólnopolskiej Akcji Protestacyjnej ZNP „Dość tego!”

Uchwała Nr 1/2014 ZG ZNP z dnia 18 marca 2014 r. w sprawie Ogólnopolskiej Akcji Protestacyjnej ZNP "Dość tego!"

Marcin Terka dnia 04-04-2014 09:50 · Drukuj
Kroki prawne ZNP w związku z działaniem oświatowej „S”
Dotyczy asystenta nauczyciela.

W związku z rozpowszechnianiem nieprawdziwych informacji przez przewodniczącego SKOiW NSZZ „Solidarność” Ryszarda Proksę o stanowisku ZNP ws. asystenta nauczyciela, Związek zwrócił się do prawników o analizę sprawy pod kątem prawnym i ewentualnewystąpienie na drogę prawną za naruszenie dóbr osobistychZwiązku Nauczycielstwa Polskiego.

Jednocześnie przypominamy, że 18 marca br. Zarząd Główny ZNP przyjął Uchwałę ws. Ogólnopolskiej Akcji Protestacyjnej ZNP „Dość tego!”. Zgodnie z uchwałą, „w przypadku nieosiągnięcia porozumienia w sprawie nowelizacji ustawy o systemie oświaty w zakresie zatrudnienia asystenta nauczyciela w szkole podstawowej, w tym specjalnej i integracyjnej, wznowiona zostanie Ogólnopolska Akcja Protestacyjna ZNP – Dość tego!„.

Związek Nauczycielstwa Polskiego nigdy nie popierał i nie poprze pomysłu zatrudniania nauczycieli na jakiejkolwiek innej podstawie niż Karta Nauczyciela.

Zachowanie przedstawicieli oświatowej „S” jest co najmniej nieetyczne.Nikt z oświatowej „Solidarności” nie uczestniczył w posiedzeniu połączonych Komisji podczas pierwszego czytania projektu nowelizacji, kiedy zostało zaprezentowane stanowisko ZNP. Od tego czasu oświatowa „S” rozpowszechnia nieprawdziwe informacje na temat ZNP.

Marcin Terka dnia 31-03-2014 10:04 · Drukuj
Porady prawne w kwietniu
Zarząd Oddziału ZNP w Częstochowie informuje, że porady prawne dla członków ZNP udzielane będą we wtorek, 8 kwietnia 2014 r. w godz. 11.00 – 14.30 w siedzibie Zarządu Oddziału przy ul. Waszyngtona 62. Porad udzielać będzie mecenas Dariusz Dwojewski.

Prezes Oddziału ZNP w Częstochowie
Grzegorz Sikora

Marcin Terka dnia 28-03-2014 09:28 · Drukuj
Asystent ma asystować, a nie uczyć

Związek Nauczycielstwa Polskiego nie zgadza się na wprowadzenie w projektowanym kształcie zapisów dotyczących zatrudniania w szkołach podstawowych asystentów nauczycieli. Jeśli nie dojdzie do porozumienia w sprawie nowelizacji ustawy o systemie oświaty w tym zakresie, wznowiona zostanie ogólnopolska akcja protestacyjna. Zdecydował o tym Zarząd Główny ZNP – poinformował dziś (19.03) na briefingu prasowym prezes ZNP Sławomir Broniarz.

W projekcie nowelizacji ustawy oświatowej znalazł się zapis pozwalający na zatrudnianie w szkole podstawowej asystenta nauczyciela na podstawie Kodeksu pracy, posiadającego (obligatoryjnie) kwalifikacje nauczycielskie, który będzie mógł pod kierunkiem nauczyciela realizować wszystkie czynności nauczyciela.

Marcin Terka dnia 26-03-2014 14:50 Czytaj więcej · 19 Czytań · Drukuj
X Jubileuszowe Forum Bibliotekarzy
Sekcja Bibliotekarska przy Oddziale Związku Nauczycielstwa Polskiego w Częstochowie serdecznie zaprasza do udziału w X Jubileuszowym Forum Bibliotekarzy Województwa Śląskiego w Częstochowie na temat „Biblioteka bliżej czytelnika” – międzynarodowej konferencji naukowej, która odbędzie się w dniu 27 marca 2014r. (czwartek) w godz. 9.00 – 16.00 w auli 121 Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie przy ul. Waszyngtona 4/8. Konferencja zorganizowana zostanie w ramach obchodów Roku Czytelnika.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Uczestnicy przyjeżdżają na własny koszt. Ubezpieczenie we własnym zakresie. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale. Zgłoszenia udziału proszę przesyłać na adres klementinum@autograf.pl podając następujące dane: imię i nazwisko, miejsce pracy, kontakt telefoniczny i mailowy. Więcej informacji na temat Forum na stronie internetowej www.vforumbibliotekarzy.republika.pl.

Plakat informacyjny do pobrania.

Newsa przygotowała: kol. Renata Sowada.

Marcin Terka dnia 28-02-2014 15:29 · Drukuj
Porady prawne w marcu
Zarząd Oddziału ZNP w Częstochowie informuje, że porady prawne dla członków ZNP udzielane będą we wtorek, 11 marca 2014 r. w godz. 11.00 – 14.30 w siedzibie Zarządu Oddziału przy ul. Waszyngtona 62. Porad udzielać będzie mecenas Dariusz Dwojewski.

Prezes Oddziału ZNP w Częstochowie
Grzegorz Sikora

Marcin Terka dnia 20-02-2014 16:21 · Drukuj
Biblioteka bliżej czytelnika
Sekcji Bibliotekarska przy Oddziale ZNP w Częstochowie serdecznie zaprasza Nauczycieli Bibliotekarzy do udziału w spotkaniu szkoleniowym w dniu 20 lutego 2014 (czwartek) o godz. 14.00 "Otwarte Zasoby Edukacyjne a prawo autorskie w bibliotece". Szkolenie, które odbędzie się w Klubie Nauczyciela ZNP w Częstochowie przy ul. Waszyngtona 62, przeprowadzi pan Maciej Wiłun, doradca metodyczny SOD.

6 marca 2014 (czwartek) o godz. 14.00 odbędzie się szkolenie "Rocznice i uroczystości w pracy biblioteki", również w Klubie Nauczyciela ZNP w Częstochowie przy ul. Waszyngtona 62. Natomiast od godz. 14.45 odbędą się również wybory do Zarządu Sekcji Bibliotekarskiej ZNP, prosimy o obecność (prawo głosu przysługuje tylko członkom ZNP).

Już dziś zapraszamy Państwa Dyrektorów oraz Nauczycieli Bibliotekarzy do udziału w X Jubileuszowym Forum Bibliotekarzy Województwa Śląskiego na temat "Biblioteka bliżej czytelnika" - międzynarodowej konferencji naukowej, która odbędzie się w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie przy ul. Waszyngtona 4/8 w dniu 27 marca (czwartek) 2014r. w godzinach 9.00 - 16.00. Więcej informacji: w załączniku oraz na stronie www.vforumbibliotekarzy.republika.pl.

Udział w szkoleniach i Forum jest nieodpłatny, uczestnicy otrzymują zaświadczenia.

Zgłoszenia udziału w szkoleniach proszę przesyłać na e-mail: rsowada@znp.edu.pl oraz zgłoszenia udziału w Forum na e-mail: klementinum@autograf.pl lub tel. 603 210 490.

Newsa przygotowała: kol. Renata Sowada.

Marcin Terka dnia 17-02-2014 17:12 · Drukuj
Podwyżki dla pracowników nie będących nauczycielami - cd.
20 stycznia br. Zarząd Oddziału ZNP w Częstochowie złożył do Prezydenta Miasta Częstochowy pismo w sprawie podwyżek dla pracowników szkół nie będących nauczycielami. Z treścią pisma zapoznać się można klikając tutaj.

Kilka dni temu otrzymaliśmy odpowiedź Pana Prezydenta:
Strona 1
Strona 2
Strona 3

Marcin Terka dnia 12-02-2014 18:42 · Drukuj
Zaproszenie na Dzień Kobiet!


Marcin Terka dnia 10-02-2014 21:29 · Drukuj
Mistrzostwa w szachach szybkich

Marcin Terka dnia 31-01-2014 17:34 Czytaj więcej · 69 Czytań · Drukuj
Strona 1 z 19 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Cytat..
"Bardziej ciekawi nas znaczenie snow nie rzeczy, ktore widzimy, budzac sie." - DIOGENES
Znaki towarowe i nazwy handlowe należą do ich właścicieli. Komentarze są własnością ich autorów. Wszystkie inne materiały:
Copyright © 2006 ZNP - Zarząd Oddziału w Częstochowie. Umieszczenie na dowolnej innej stronie tylko za pisemną zgodą.